Гробокопачите на българския футбол се скриха като мишки в Разград
Българският футбол официално бе закопан в мача от Лигата на нациите срещу Грузия. Години на корупция, черно тото, кражби и манипулации дадоха резултат – най-големият срам, безнадеждно представяне и всичко това в контекста на разследване за уговорени мачове.
Символично, още през първото полувреме ликвидаторите решиха тихомълком да се изнесат от стадиона в Разград. Не от срам, те са толкова нагли, че не ги е срам. Но просто да не трябва да отговарят на неудобни въпроси, а то към тях вече и други не могат да бъдат зададени.
Е… освен един: “Кога ще сте в затвора?”
Борислав Михайлов, Йордан Лечков, Георги Иванов-Гонзо, Пламен Манолов и всички тъмни и дискредитирани фигури от ложата се измъкнаха така, както им е било позволявано в продължение на години – незабележимо.
Кога ще има справедливост?
Ликвидаторът на НСБ Пламен Манолов редом до ликвидаторите на българския футбол.
Припомняме, че през месец март тази година, Манолов беше отстранен като управител на национална спортна база след седем години управление.
По време на двубоя в Разград видимо Лечков и Манолов, които седяха един до друг имаха продължителна и интересна дискусия, показваща, че вероятно от години се познават и имат вземане-даване по много въпроси.
Колко от тях обаче са чисти, морални и нямащи нищо общо с мафията и далаверите? Отговорът може да бъде намерен, когато човек погледне биографиите им. Тази на Лечков, Михайлов и сие е кристално ясна на всички, но кой е Пламен Манолов?
Пламен Манолов – банкерът на мрака
Манолов бил известен в ъндърграунда като банкера на ВИС-2, тъй като в средата на 90-те години на миналия век се бил погрижил да изпере милионите на Георги Илиев. Хора от ъндърграунда коментирали, че след екзекуцията на Главния, чевръстият финансист минал на подчинение към Христофорос Аманатидис – Таки, и чрез измислени от него схеми наркобосът съумял да купи зеленчуковата борса в Слатина и да влезе в строителния бизнес като съдружник на братя Галеви.
Шушука се, че Манолов бил и човекът, през който минала сделката за къпалнята „Мария Луиза”, която премина в ръцете на Румен Гайтански – Вълка.
Хора от ъндърграунда разказват, че от пролетта на 2010-а насам Манолов работел за близкия приятел на Бойко Борисов Румен Николов-Пашата. „Доброжелатели“ разкриват как през Пламен Манолов минавали и част от контрабандните канали на Румен Пашата и Митко Каратиста.
За Пашата се носели легенди как изнасял с чували милионите, събирани от рекет и рушвети с военни полети на самолета „Спартан”, но и през Терминал 1 на летище „София”.
Николов бил засичан да излиза десетки пъти от България през летището в компанията на двама човека – бившият банкер Пламен Манолов и Димитър Стефанов – Митко Каратиста.
Според предатели от обкръжението на банкера, ролята на Пламен Манолов била да регистрира десетки фирми, чрез които от Гърция се вкарвали контрабандно петрол, зеленчуци, плодове и риба. Дружествата се управлявали от доверени хора на Митко Каратиста, а когато натрупали солидни дългове към хазната за неплатено ДДС чрез сделки с продукцията с фирми вложителки, фирмите се прехвърляли ударно на роми.
От зеленчуковите борси шушукали как Пламен Манолов уреждал „лицензите” за търговия с цигари. Той регистрирал фирми на роми, които търгували с цветя и зеленчуци на общинските пазари в цяла България. Паралелно с герберите, лалетата и зюмбюлите, ромите продавали контрабандно цигари, внесени от Сърбия и Турция.
Контрабандната на цигари ощетява хазната с над 1 милиард лева годишно.
Информатори банкери разкриха, че Пламен Манолов имал основна роля и при случая, при който мистериозен човек на име Адил Шанфари инвеститор купи една четвърт от„Инвестбанк” АД. Сделката била свързана с бизнес среди, гравитиращи около бившата силова групировка „ВИС-2“.
Според запознати източници Адил Шанфари се е подвизавал през годините като посредник по нерегламентирани доставки на оръжие и другис специални средства, предимно за ембаргови зони. Клиентите от арабската страна идвали в банката на Петя Баракова-Славова през 2008 г. Оманците станали клиенти специално на клон „София-Витоша“ – същата бизнес сграда от години е съсредоточен финансовият мозък на „ВАИ холдинг“ – наследникът на някогашната силова групировка „ВИС-2“. Финансов директор на въпросния клон на банката е Пламен Манолов.
Тази икономическа и делова свързаност в търговските дружества е в пълна противозаконност със заеманата от Манолов длъжност в „Инвестбанк“ АД, а именно директор на банков клон. Любопитно е, че дружеството „Инвест Груп“ ООД, чийто управител е директорът на клон Витоша на „Инвестбанк“ е с регистриран предмет на дейност отпускане на заеми със средства, които не са събрани чрез публично привличане на влогове – тоест финансови услуги, които не подлежат на лиценз от БНБ. Този факт буди подозрения, че дружеството развива лихварска дейност, разрешена от закона с прякото сътрудничество на „Инвестбанк“ АД чрез отпускане на кредити на свързани юридически лица, които от своя страна раздават кредити на трети лица.